Három csapatunk szerepelt a megyei U12-es bajnokságban

Szerző: | ápr 10, 2026

A Kosársuli U12-es csapatai, a Bölények, a Hódok és a Mosómacik is pályára lépett nemrégiben az U12-es megyei bajnokságban. A fiatal kosarasok meccsein nem a győzelem, hanem a tapasztalatszerzés volt a legfontosabb.

Vásárhelyi Bölények vegyes – Vásárhelyi Mosómacik fiú: 24 – 44 (10-16, 4-10, 6-8, 4-10)
Bölények:
Vili G. 10, Rajki Zs. 6, Buzás O. 4, Balogh M. 2, Rajki D. 2.
Edző: Tóth Tamás
Mosómacik: Móza Domonkos 11, Kis-Molnár Erik 10, Kerekes Dávid 6, Geleta Alex 4, Kincses Áron 4, Szél István 4, Pálfi János Erik 3, Hetényi Sándor 2. A csapat tagja volt: Bodrogi Benedek, Keresztes Marcell.
Edző: Csókay Miklós

Vásárhelyi Mosómacik fiú – Vásárhelyi Hódok vegyes: 65 – 21 (20-0, 14-7, 13-9, 18-5)
Mosómacik:
Hetényi Sándor 12, Móza Domonkos 10, Kis-Molnár Erik 9, Szél István 8, Pálfi János Erik 7, Geleta Alex 6, Bodrogi Benedek 6, Kerekes Dávid 5, Kincses Áron 2. A csapat tagja volt: Keresztes Marcell.
Edző: Csókay Miklós
Hódok: Kálló-Nagy 5, Kardos 4, Látár 3, Szőke 3, Pál 2, Nikolin 2, Mamuzsics 1, Gáleg 1, Green E -, Kramf-, Vastag -.
Edző: Kotormán Zsuzsanna

Vásárhelyi Hódok – Vásárhelyi Bölények 23:22 (5-4,4-9,5-4,9-5)
Hódok: Kálló-Nagy 7, Szőke 6, Pál 4, Green E 2, Mamuzsics 2, Nikolin 2, Gáleg-,Kardos-,Kramf-,Lázár-,Vastag.
Edző: Kotormán Zsuzsanna
Bölények: Vili G. 6, Rajki Zs. 6, Balogh M. 2, Mácsi M. 2, Sopov-Elekes L. 2, Rajki D. 2, Homolya D. 2.
Edző: Tóth Tamás

EDZŐI ÉRTÉKELÉSEK

Csókay Miklós értékelése: Sajnos két sérült játékosom is volt a mai napon, akik nem tudtak részt venni a mérkőzésen, ezért 10-en tudtunk kiállni. Ez azt jelentette, hogy nem volt cserénk. Meglátszott a kevésbé rutinos játékosokon, hogy elfáradtak. Akik a korosztályos városi válogatottban játszanak sokkal többet vállaltak, sokszor „egyénieskedtek”, önzőztek. A náluk jobb helyzetben lévő csapattársaiknak nem passzoltak, egyedül akarták megoldani a helyzeteket, sok esetben sikertelenül. Valaki azonban mindig volt a palánk alatt és a többszöri lepattanókból végül sikerült pontokat szerezni. Úgy gondolom, hogy a városban kimagaslunk a csapatok közül, így ismét kötelező győzelmet arattunk. Mindkét mérkőzést figyelembe véve nem játszottunk rosszul, mindenki kivette részét a pontgyártásban, gratulálok a csapatnak.

Kotormán Zsuzsanna értékelése: Az újabb fordulóban sem tudtunk pontarányban közelebb kerülni ellenfelünkhöz. Álmosan kezdtük a mérkőzést, pontatlan dobások, eladott labdák kihagyott dobások jellemezték játékunkat. A Mosómacik kihasználták hibáinkat és az első negyed meghatározta a végeredményt is. Ennek ellenére dicsérem a csapatot, hisz végig küzdöttek, nem adták fel. Második mérkőzésünkön kevés pont született, ennek ellenére egy fordulatos, izgalmakkal teli játékot játszottunk. A gyerekek mintha „felébredtek” volna, feljavult a védekezésünk, labdákat tudtunk szerezni. Igaz a dobás pontosság a mai nap kicsit bizonytalan volt, de ellenfelünk is ilyen cipőben járt. Örömmel láttam, hogy csapatom szép összjátékot játszott, gyors indításokkal, passzokkal kerültek dobóhelyzetbe. Az eredmény fej-fej mellett haladt, az utolsó másodpercig nyitott volt, ki nyeri a mérkőzést. Ezen a napon nekünk volt szerencsénk. 

Tóth Tamás: értékelése: A szezonban talán most játszottuk a Mosómacik ellen a legjobb mérkőzést, egészen szép dolgokat mutatott fel olykor mindkét társaság. Bátran vállaltuk fel az 1-1 elleni párharcokat és védekezésben is léptünk előre. A Hódok ellen nem megfelelő koncentrációval játszottunk, így rengeteg dobásunk maradt ki sajnos. Hiába vezettünk szinte végig, a szerencse nem mellénk állt az utolsó pillanatokban. Ebből a vereségből is lehet tanulni, hogy kiélezett eredmény mellett nagyobb odafigyelés szükséges. 

Közösen zártuk a szezont – családi napot tartottunk

Közösen zártuk a szezont – családi napot tartottunk

Június 6-án a Hódtói Sportcentrumban rendezte meg hagyományos családi napját a Vásárhelyi Kosársuli. A rendezvényen játékosok, szülők, hozzátartozók, edzők, szakemberek és az egyesület vezetői együtt búcsúztatták a 2025–2026-os szezont. A nap remek hangulatban telt,...

Győzelmekkel fejezte be a szezont az U14-es B-csapat

Győzelmekkel fejezte be a szezont az U14-es B-csapat

A Szedeák U14-es B-csapata ellen zárta a szezont a Vásárhelyi Kosársuli U14-es B-alakulata. Bonifert Domonkos legénysége mindkét helyosztó mérkőzést magabiztosan hozta, így remek győzelmekkel fejezték be a 2025-26-os idényt. Vásárhelyi Kosársuli U14/B---Szedeák U14/B ...