Polányi Kristóf: „A végső döntésnél egyértelműen a szívem húzott ide”

Szerző: | jún 24, 2026

A 2026/27-es szezonban új játékossal erősödik a Vásárhelyi Kosársuli NB I/B-s csapata. A 25 éves Polányi Kristóf az NB I/A csoportos Szedeáktól érkezik, és nem csupán játékosként kötődik városunkhoz: édesapja, Polányi Géza a vásárhelyi kosárlabda egyik ismert alakja, a legendás HKK-csapat meghatározó játékosa volt. Új igazolásunkkal beszélgettünk.

Több kérőd is volt. Mi győzött meg arról, hogy Hódmezővásárhelyen folytasd a pályafutásodat?
Abban már szezon közben is teljesen biztos voltam, hogy Szegeden nincs már helyem, és váltani szeretnék. Több év kiegészítő szerep után úgy éreztem, eljött az idő, hogy egy csapatban meghatározóbb szerepet vállaljak.
A szüleim mindig minden döntésemben támogattak. Amikor elmondtam édesapámnak, hogy biztosan elhagyom a Szedeákot, és felmerült bennem a Vásárhelyre igazolás lehetősége, láttam rajta, mennyire örülne neki. Akkor még nem sejtettem, hogy milyen nehéz lesz meghozni a döntést, mert több csapat is gyorsan megkeresett. A Vásárhely az elsők között volt. Sok szempontot mérlegeltem, de a végső döntésnél egyértelműen a szívem húzott ide.

Az eddigi pályafutásod teljes egészében a Szedeákhoz kötődött. Hogyan mutatnád be magad a vásárhelyi szurkolóknak?
Nyolcéves koromban kezdtem kosárlabdázni a Szedeákban, és egészen mostanáig, 25 éves koromig nem játszottam más egyesületben. Az utánpótlásban soha nem számítottam kiemelkedő tehetségnek. Nem hiszem, hogy sokan gondolták volna rólam, hogy egyszer felnőtt játékos leszek. Ha valamiben mégis kiemelkedtem, az a hozzáállásom és a munkamorálom volt. Ezekkel tudtam fokozatosan kivívni a lehetőségeket és a játékperceket.
Soha nem az egyéni statisztikák motiváltak. Amikor pályára lépek, egyetlen cél lebeg a szemem előtt: nyerjen a csapat. Bízom benne, hogy a Kosársulival sok győzelmet ünnepelhetünk majd a Hódtóiban, lehetőleg minél több szurkoló előtt.

Édesapád ezer szállal kötődik Hódmezővásárhelyhez. Mennyit hallottál gyerekként a vásárhelyi kosárlabdáról?
Nyilván senkinek sem kell bemutatni Apát, vagy ahogy ma már sokan ismerik: Géza bát. A Vásárhely legsikeresebb időszakában játszott, csapatkapitány is volt. Rengeteget kérdeztem őt ezekről az évekről, és mindig hatalmas örömmel mesélt róluk. Otthon több régi mérkőzés felvétele is megvan VHS-kazettán. Egyszer előkerestük és végignéztük a Honvéd elleni győztes meccset. Nyilván azóta sokat változott a kosárlabda, de hihetetlen volt látni, hogy a legendás Honvédot le tudták győzni a Hódtóiban, teltház előtt. Hidegrázós élmény volt nézni a lefújás utáni ünneplést, amikor a nézők ellepték a pályát. Nem titkolom, hogy szeretném édesapám nyomdokaiba lépve én is átélni ezeket az élményeket a Kosársuli színeiben.

Milyen célokkal érkezel a Kosársulihoz, és mit ígérhetsz a szurkolóknak a következő szezonra? Hosszú távra tervezek Vásárhelyen. A célom, hogy évről évre fejlődjünk, és magasabb osztályba jussunk, mert úgy gondolom, hogy egy ilyen hagyományokkal rendelkező klubnak ott a helye. A szurkolóknak azt tudom ígérni, hogy minden mérkőzésen mindent megteszek a csapat sikeréért. Remélem, hogy minél többen kilátogatnak majd a meccseinkre, és a sikerek hatására idővel visszatér az a különleges hangulat, amely egykor a Hódtói Sportcsarnokot jellemezte. Mi mindent megteszünk érte!

Közösen zártuk a szezont – családi napot tartottunk

Közösen zártuk a szezont – családi napot tartottunk

Június 6-án a Hódtói Sportcentrumban rendezte meg hagyományos családi napját a Vásárhelyi Kosársuli. A rendezvényen játékosok, szülők, hozzátartozók, edzők, szakemberek és az egyesület vezetői együtt búcsúztatták a 2025–2026-os szezont. A nap remek hangulatban telt,...

Győzelmekkel fejezte be a szezont az U14-es B-csapat

Győzelmekkel fejezte be a szezont az U14-es B-csapat

A Szedeák U14-es B-csapata ellen zárta a szezont a Vásárhelyi Kosársuli U14-es B-alakulata. Bonifert Domonkos legénysége mindkét helyosztó mérkőzést magabiztosan hozta, így remek győzelmekkel fejezték be a 2025-26-os idényt. Vásárhelyi Kosársuli U14/B---Szedeák U14/B ...

Győzelemmel zártak a Tigrisek

Győzelemmel zártak a Tigrisek

Két mérkőzéssel zárta a szezont a múlt héten a Vásárhelyi Tigrisek csapata. Patkós József tanítványai az U11-es bajnokság A-csoportjában a Mezőberény ellen ugyan 2 pontos vereséget szenvedtek, de a Lehel Kosársuli ellen magabiztos sikerrel fejezték be a 2025-26-os...