Két értékes U14 győzelem

Szerző: | nov 14, 2024

Nyíregyházán rendezték az U14-es bajnokság középházának második fordulóját, ahol a Vásárhelyi Sólymok csapata előbb a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia, majd rövid pihenő után a Kis Lenke Kosárlabda Akadémia csapata ellen lépett parkettre. Az első mérkőzésen sikerült visszavágni a Fehérváron elszenvedett vereségért a DKKA-nak. A második találkozón a fővárosi csapat ellen egy végig kiélezett csatában nyertek Utasi Gábor tanítványai.

Vásárhelyi Sólymok – DKKA/A 88-70
Sólymok: Kalló-Nagy 5, Skoda, Patkós 9/3, Török 4, Hegyi 28/6
csere: Kanka 2, Papp 23/3, Herczeg 1, Bihacsy, Nagy Zs 4, Forrai 5/3, Fejes 7/3

Utasi Gábor: Nagyon készültünk a fiúkkal a DKKA elleni visszavágóra, és mindent meg is tettek a pályán azért, hogy nyerjünk. Egy igazán jó meccset játszottunk, mindkét csapat végig keményen védekezve kosárlabdázott. Az ilyen meccseken tanuljuk meg a játékot és fejlődünk tovább. Nagyon jó százalékkal dobtunk, viszont az eladott labdák számát csökkenteni kell csapat szinten.

Vásárhelyi Sólymok – KLKA/A 97-80
Sólymok: Kanka10/6, Herczeg 17/9, Patkós 12, Hegyi 29, Forrai
csere: Kálló -Nagy 5, Papp 17, Skoda 2, Török 2, Bihacsy 3, Nagy Zs, Szanda-Nagy

Utasi Gábor: Szenzációsan kezdtük a meccset és gyakorlatilag az első negyedben megszerzett előnyt tartottuk meg a végéig. Ellenfelünk keményen, agresszíven védekezett és ez sok hibára kényszerített bennünket, illetve kapkodásra. A 97 dobott pont nagyon jó, de még így is hagytunk bent pontokat. A 28 kihagyott büntetőre és 24 eladott labdára gondolok itt. Viszont továbbra is tartom magam hozzá, hogy remek csapat vagyunk, ahol mindenki tud védekezni és pontokat dobni. Innentől cél a csoportgyőzelem.

Közösen zártuk a szezont – családi napot tartottunk

Közösen zártuk a szezont – családi napot tartottunk

Június 6-án a Hódtói Sportcentrumban rendezte meg hagyományos családi napját a Vásárhelyi Kosársuli. A rendezvényen játékosok, szülők, hozzátartozók, edzők, szakemberek és az egyesület vezetői együtt búcsúztatták a 2025–2026-os szezont. A nap remek hangulatban telt,...

Győzelmekkel fejezte be a szezont az U14-es B-csapat

Győzelmekkel fejezte be a szezont az U14-es B-csapat

A Szedeák U14-es B-csapata ellen zárta a szezont a Vásárhelyi Kosársuli U14-es B-alakulata. Bonifert Domonkos legénysége mindkét helyosztó mérkőzést magabiztosan hozta, így remek győzelmekkel fejezték be a 2025-26-os idényt. Vásárhelyi Kosársuli U14/B---Szedeák U14/B ...