A-csoportban a Vásárhelyi Zsiráfok U12-es csapata

Szerző: | dec 10, 2024

Hazai pályán lépett pályára a Vásárhelyi Zsiráfok U12 csapata a hétvégén. Az országos gyermek bajnokság 3. fordulójában,  az A-csoportban mérkőzött meg a régió két legerősebb csapatával Utasi Gábor csapata. A várakozásoknak megfelelően, előbb szoros meccset vívtak a SZEDEÁK Oroszlánokkal, majd a Szolnoki Kobráktól kaptak egy méretes „zakót”. A Zsiráfok a Szeged elleni győzelemmel biztosították helyüket az A csoportban.

Vásárhelyi Zsiráfok – SZEDEÁK Oroszlánok 54-50
Zsiráfok: Sebők -Dawa 14, Palócz 5, Kis B 10, Fejes 3, Fődi 2
csere: Herczeg M 11, Tirla 3, Török 2, Nagy -Sztancsik 2,  Makrai 2

Utasi Gábor: Az első két forduló eredményei alapján tudtam, hogy ez lesz az eddigi legnehezebb meccsünk. Viszont a srácok az első félidőben nem így gondolták, mert pazar védekezéssel és jó támadással tetemes előnyt harcoltak ki. A második félidőben aztán a szegediek összekapták magukat és szorossá tették a meccset. Nehéz megítélni, hogy a mi játékunk lett e sokkal rosszabb vagy ők javultak ekkorát, de örülök hogy végül sikerült győzni. 

Vásárhelyi Zsiráfok – Szolnoki Kobrák 33-107
Zsiráfok: Palócz 7, Kis B 5, Sebők -Dawa 4, Fejes P 1, Fődi
csere: Herczeg M 6, Török B 5, Nagy -Sztancsik 2 , Makrai 2, Tirla 1

Utasi Gábor: Extrán kezdtük a meccset és 1 negyedig partiban voltunk. A Szolnok kiemelkedik a mezőnyből mind fizikai paraméterek alapján, mind játéktudásban. Ez volt az első vereségünk idén és láttam a fiúkon, hogy nem mindenki tudja ezt helyén kezelni. Meg kell tanulnunk akkor is kihozni magunkból a maximumot, ha nem mi vagyunk az esélyesek. Az ehhez vezető úton volt ez a meccs egy állomás. A következő fordulóban próbáljuk faragni a két csapat közötti különbséget.

Közösen zártuk a szezont – családi napot tartottunk

Közösen zártuk a szezont – családi napot tartottunk

Június 6-án a Hódtói Sportcentrumban rendezte meg hagyományos családi napját a Vásárhelyi Kosársuli. A rendezvényen játékosok, szülők, hozzátartozók, edzők, szakemberek és az egyesület vezetői együtt búcsúztatták a 2025–2026-os szezont. A nap remek hangulatban telt,...

Győzelmekkel fejezte be a szezont az U14-es B-csapat

Győzelmekkel fejezte be a szezont az U14-es B-csapat

A Szedeák U14-es B-csapata ellen zárta a szezont a Vásárhelyi Kosársuli U14-es B-alakulata. Bonifert Domonkos legénysége mindkét helyosztó mérkőzést magabiztosan hozta, így remek győzelmekkel fejezték be a 2025-26-os idényt. Vásárhelyi Kosársuli U14/B---Szedeák U14/B ...

Győzelemmel zártak a Tigrisek

Győzelemmel zártak a Tigrisek

Két mérkőzéssel zárta a szezont a múlt héten a Vásárhelyi Tigrisek csapata. Patkós József tanítványai az U11-es bajnokság A-csoportjában a Mezőberény ellen ugyan 2 pontos vereséget szenvedtek, de a Lehel Kosársuli ellen magabiztos sikerrel fejezték be a 2025-26-os...