Nehéz idegenbeli meccs vár a Kosársulira

Szerző: | febr 12, 2026

Szombaton késő délután Baján lép pályára a Vásárhelyi Kosársuli. Az NB I/B Zöld csoportjának 17. fordulójában nem lesz egyszerű dolga Saša Vejinović csapatának, hiszen a bajaiak a bajnokság egyik legjobbjának számítanak és otthon eddig mindössze egyszer kaptak ki.

A Kosársuli egyre jobb formába lendül az utóbbi hetekben, az Eger legyőzése és a Nagykőrös elleni szoros meccs után magabiztosan verte a PTE-PEAC-ot, így már a 9. helyen áll a tabellán. Ahhoz viszont, hogy a csapat megőrizze a reális esélyét a felsőházi rájátszásba jutásra, bravúrra, bravúrokra lenne szükség, amiből az első Baján jöhet.

A két együttes őszi meccsét a bajaiak végig kontrollálták és 91-80-ra nyertek a Hódtói Sportcsarnokban. Jelenleg a 4. helyen állnak, egyértelműen feljutásra esélyesek, amit az előző találkozóikon is mutattak – idén ötből négyszer győztek, a Kozármislenytől kaptak ki hajszállal, legutóbb a Budafokot intézték el nagyon simán, 26 ponttal a fővárosban. Egyetlen hazai vereségüket még a szezon elején, a Kozármisleny ellen szenvedték el.

Pálkerti Tamás csapatának legnagyobb erőssége a nemrég igazolt szerb magasember, Sasa Vuksanovic, rajta kívül a korábbi sokszoros válogatott Kovács Péterre és arra az Orgona Gergőre is figyelni kell, aki az előző szezonban még a Kosársulit erősítette.

A Foody-BasketBaja SE–Vásárhelyi Kosársuli bajnoki február 14-én, szombaton 17 órakor kezdődik a Dr. Pósta Sándor Sportcsarnokban. Utána, 19:15-től az U21-esek is összecsapnak.
.

Közösen zártuk a szezont – családi napot tartottunk

Közösen zártuk a szezont – családi napot tartottunk

Június 6-án a Hódtói Sportcentrumban rendezte meg hagyományos családi napját a Vásárhelyi Kosársuli. A rendezvényen játékosok, szülők, hozzátartozók, edzők, szakemberek és az egyesület vezetői együtt búcsúztatták a 2025–2026-os szezont. A nap remek hangulatban telt,...

Győzelmekkel fejezte be a szezont az U14-es B-csapat

Győzelmekkel fejezte be a szezont az U14-es B-csapat

A Szedeák U14-es B-csapata ellen zárta a szezont a Vásárhelyi Kosársuli U14-es B-alakulata. Bonifert Domonkos legénysége mindkét helyosztó mérkőzést magabiztosan hozta, így remek győzelmekkel fejezték be a 2025-26-os idényt. Vásárhelyi Kosársuli U14/B---Szedeák U14/B ...

Győzelemmel zártak a Tigrisek

Győzelemmel zártak a Tigrisek

Két mérkőzéssel zárta a szezont a múlt héten a Vásárhelyi Tigrisek csapata. Patkós József tanítványai az U11-es bajnokság A-csoportjában a Mezőberény ellen ugyan 2 pontos vereséget szenvedtek, de a Lehel Kosársuli ellen magabiztos sikerrel fejezték be a 2025-26-os...