Top 8-ban a Vásárhelyi Sólymok!

Szerző: | febr 4, 2025

Február első hétvégéjén a Hódtói Sportcsarnokban rendeztük a serdülő országos bajnokság főtáblájának 1. fordulóját. A kétnapos tornán a DEAC, az NKA Pécs és a ZTE csapatait láttuk vendégül. A pécsi akadémia kiemelkedett a mezőnyből, mindhárom mérkőzésüket magabiztosan, nagy fölénnyel nyerték. A többi találkozón, magas színvonalú, kiélezett küzdelmeket láthattak a kilátogató szurkolók, rokonok, barátok. Utasi Gábor tanítványai rögtön az első mérkőzésükön meglepték a debreceni akademistákat, délután az NKA Pécs ellen jött a papírforma vereség, majd vasárnap reggel, lehengerlő első félidővel diadalmaskodtak a Zalaegerszeg ellen. Két győzelmükkel a csoport második helyét megszerezve, a második fordulóban a top 8-ban folytatják a küzdelmeket.

DEAC KA – Vásárhelyi Sólymok 47-71
Sólymok: Patkós 16, Fejes F 2, Forrai 2, Herczeg A, Hegyi 3
csere: Kanka 4, Papp 27, Skoda 9/3, Török 4, Kálló -Nagy 2, Bihacsy, Szanda-Nagy

Vásárhelyi Sólymok – NKA Pécs 34-159
Sólymok: Patkós 4, Török 12/6, Bihacsy 2, Forrai 2, Herczeg A. 2
csere: Papp 8, Fejes F. 2, Kanka, Szanda -Nagy 2,  Skoda, Kálló -Nagy 

ZTE – Vásárhelyi Sólymok 78-89
Sólymok: Papp 40/6, Skoda 8/6, Török 7/3, Bihacsy 2, Herczeg A 3/3
csere: Hegyi 6, Patkós 13/3, Fejes 5, Forrai 2, Kálló -Nagy 3/3, Kanka, Szanda-Nagy

Utasi Gábor: Szenzációs hétvégén vagyunk túl. Hihetetlenül büszke vagyok a csapatra, mert az alapszakasz eredmények alapján, szerintem egyetlen „szakértő” se tippelte volna ezt az eredményt. Az edzések alapján tudtam, hogy fejlődtünk, de azért mégiscsak két akadémia és az alapszakaszban veretlen ZTE jött a Hódtóiba. A srácokat ez nem igazán hatotta meg és időnként parádés játékkal kényszerítették térdre a Debrecent és a Zalaegerszeget. A Pécs egy másik dimenzió. Ők szó szerint agyonvertek bennünket, habár a negyedik negyedben, mikor náluk már nem a „légiósok” játszottak, akkor kiegyenlített volt a küzdelem. Ellenük ízelítőt kaptunk abból, hova kell/lehet eljutni sok-sok munkával. Egyébként szerintem a mi csapatunk adta a torna legjobb játékosát Endre személyében, de a csapat minden játékosa maximálisan megoldotta a neki szánt feladatokat, legyen szó védekezésről vagy támadásról. Kíváncsian várom a következő fordulót, ahol ennél is nehezebb feladat vár ránk, de bízom a csapatomban.

Közösen zártuk a szezont – családi napot tartottunk

Közösen zártuk a szezont – családi napot tartottunk

Június 6-án a Hódtói Sportcentrumban rendezte meg hagyományos családi napját a Vásárhelyi Kosársuli. A rendezvényen játékosok, szülők, hozzátartozók, edzők, szakemberek és az egyesület vezetői együtt búcsúztatták a 2025–2026-os szezont. A nap remek hangulatban telt,...

Győzelmekkel fejezte be a szezont az U14-es B-csapat

Győzelmekkel fejezte be a szezont az U14-es B-csapat

A Szedeák U14-es B-csapata ellen zárta a szezont a Vásárhelyi Kosársuli U14-es B-alakulata. Bonifert Domonkos legénysége mindkét helyosztó mérkőzést magabiztosan hozta, így remek győzelmekkel fejezték be a 2025-26-os idényt. Vásárhelyi Kosársuli U14/B---Szedeák U14/B ...