Utánpótlás 2019/20 - gyermek csapatok 2008 - V. Kacsák - eredmények

1. forduló, 2019. október 12., Hódmezővásárhely

Vásárhelyi Kacsák - Nagyszalontai Tigrisek 101:13
Mohácsi Dominik 22, Kis Bendegúz 17, Barna Márk 13, Hegyes Csongor 13, Balázs Gergő 8, Kónya Erik 6, Bozó Máté 8, Marczinka László 7, Becsei István 6, Sándor Levente - László Bence 2, Szántó Áron ,
Szabó Attila: A szezon első meccsén nagy arányú győzelmet arattunk. A fiúk megilletődve kezdtek, de gyorsan magukra találtak. Kemény védekezésünknek meglett az eredménye, sok-sok szerzett labdából könnyű kosarakat dobtunk!
A mérkőzés végére elértük a bűvös 100 as határt, a fiúk extázisba kerültek!
Boldogan vártuk a döntőt!

HSA Sasok - Vásárhelyi Kacsák 33:48
Mohácsi Dominik 10, Kis Bendegúz 5, Barna Márk -, Hegyes Csongor 4, Balázs Gergő 11, Kónya Erik 1, Bozó Máté 2, Marczinka László 2, Becsei István 8, Sándor Levente 2 László Bence 1, Szántó Áron 2

2. forduló, 2019. november 9., Hódmezővásárhely

Vásárhelyi Kacsák - Lehet U12/ B 52:36
Mohácsi Dominik 8, Kis Bendegúz 15, Barna Márk 4, Hegyes Csongor -, Hackl Tamás 3, Bartusz Szabolcs 9, Marczinka László 3, Becsei István 4, Sándor Levente 3, László Bence 1, Szántó Áron , Bősz Olivér 2
Szabó Attila: "Megilletődve kezdtük a mérkőzést. Pontatlan dobások mellé, megijedtünk még az ellenfél magas embereitől is. Szerencsére gyorsan magunkra találtunk, és nem hagytuk, hogy az ellenfél szokatlan játékstílusa teljesen összezavarjon minket. A második negyedtől tudtuk játszani a saját játékunkat, kemény védekezés mellé egyre sikeresebb támadásokkal őröltük fel az ellenfelet. 3 negyedben eldönthettük volna a mérkőzést, de rengeteg közeli dobást hibáztunk. A záró játékrészben sikerültek a dobásaink, és sok labdaszerzéssel könnyű kosarakat is szereztünk. Nagyot küzdöttünk, de végig nagyon akartak a fiuk, büszke vagyok rájuk!"

Szeged KE Bulldogok - Vásárhelyi Kacsák 63:26
Mohácsi Dominik 9, Kis Bendegúz 2, Barna Márk 2, Hegyes Csongor 4, Hackl Tamás -, Bartusz Szabolcs 4, Marczinka László -, Becsei István -, Sándor Levente 1, László Bence 2, Szántó Áron 1 , Bősz Olivér 1
Szabó Attila: "A második mérkőzésünket a jóval magasabb szegedi lányok ellen játszottuk. Már a mérkőzés elején látszott, hogy nem tudunk mit kezdeni a magassági hátrányunkkal. Küzdöttünk, próbálkoztunk, de dinamikusabbak, erőszakosabbak voltak a lányok, és jelenleg a játéktudásuk is több volt a miénknél.
Dicséret most is jár a csapatomnak, mivel egy percre sem adták fel, de most ez ennyire volt elég. Gratulálok a szegedi lányoknak!!"

3. forduló, 2019. november 30. Szeged

SZEDEÁK Bikák - Vásárhelyi Kacsák 59:33
Kacsák: Barna Márk 9, Hegyes Csongor 4, Hackl Tamás 3, Bartusz Szabolcs 3, Becsei István 7, Utasi Gergő -, László Bence -, Szántó Áron 3, Bősz Olivér 3, Bozó Máté 1
Szabó Attila: "A mérkőzés elején jól tartottuk magunkat, de amint kezdtünk fáradni, pontatlanok lettek a dobásaink, és egyre csak nőtt a különbség. A sok betegség miatt csere nélkül játszottuk végig mindkét mérkőzésünk. Nagyon elfáradtak a fiúk, de küzdöttek amíg csak bírták. Jól felkészített ellenfelünket csak a harmadik negyedben tudtuk megszorongatni, tíz ponton belül kerültünk.
Dicséret illeti a fiúkat a nagy akarat miatt, egy percre sem adták fel."

Vásárhelyi Kacsák - SZECSKA SZÖCSKÉK 43:42
Kacsák: Barna Márk 4, Hegyes Csongor 9, Hackl Tamás -, Bartusz Szabolcs 2, Bozó Máté 2, Becsei István 4, Utasi Gergő 7, László Bence -, Szántó Áron - , Bősz Olivér 15
Szabó Attila: "Az első mérkőzésünk után 8 perccel kezdődött a második. A jóval magasabb lányok sem kíméltek bennünket. Egy félidőn keresztül, csak az előző mérkőzést pihentük ki, 10-15 ponttal is vezettek a Szöcskék. A második félidőben már begyújtottuk a rakétákat, kemény, de szabályos védekezésre váltottunk, amihez egyre pontosabb közeli dobások párosultak. Fokozatosan dolgoztuk le a hátrányunkat. Az utolsó 5 percben feszül pillanatokat élhettünk át, de helyén volt a szívünk, és az utolsó büntető dobás lepattanójából szerzett kosárral, mindössze 0.7 másodperccel a vége előtt nekünk már egyel többet mutatott az eredményjelző mint ellenfelünknek!
A fiuk euforikus hangulatban, könnyek között ünnepeltek, Büszke voltam rájuk, hatalmasat küzdöttek!!!"

4. forduló, 2020. január 11., Jászberény

LEHEL U12/B - Vásárhelyi Kacsák 71:60
Kacsák: Barna Márk 17, Balázs Gergő 5, Hackl Tamás 2, Bartusz Szabolcs 2, Becsei István 5, Marczinka László 5, László Bence -, Szántó Áron 2, Bősz Olivér 16, Kis Bendegúz 7, Soós Dezső Mór -
Szabó Attila: "A hosszú utazás látszódott az első félidei játékunkon. Enerváltan játszottunk, nem tudtunk felpörögni a mérkőzésre. Sok kosarat kaptunk figyelmetlenségből, többször lefutottak minket. A második félidőben kezdtünk újra kosárlabdázni, de ekkorra már nagy volt a különbség, és csak felzárkózni sikerült.
Gratulálok a jászberényi fiataloknak, ők most jobban akarták a győzelmet!"

Vásárhelyi Kacsák- RICSILLA - GFF GYAKORLÓ SZARVAS 55:65
Kacsák: Barna Márk 4, Balázs Gergő 2, Hackl Tamás 2, Bartusz Szabolcs 2, Becsei István 12, Marczinka László11, László Bence 5, Szántó Áron -, Bősz Olivér 5, Kis Bendegúz 5, Soós Dezső Mór 9
Szabó Attila: "A második mérkőzésünkön ismét álmosan kezdtünk. Fáradtak voltak a fiúk, de megpróbálták mozgósítani a tartalékaikat. Küzdöttünk, hajtottunk, de két játékost nem tudtunk tartani. A jól szervezett, fegyelmezett szarvasi lányok megérdemelten nyertek, de megilleti a Kacsákat is a dicséretet, nagyon akartak, egy pillanatra se adták fel. A következő fordulóban javítani fogunk, addig dolgozunk tovább! Hajrá Kacsák!!!"

5. forduló. 2020. február 9, Hódmezővásárhely

HSA SASOK  - Vásárhelyi Kacsák 55:65
Kacsák: Barna Márk 16, Kocsis Noel 12, Balázs Gergő 6, Hackl Tamás 2, Bartusz Szabolcs 6,  Becsei István 7, Utasi Gergő 1, László Bence 1, Szántó Áron 2, Bősz Olivér 10, Vida Máté -, Soós Dezső Mór -, Hegyes Csongor 6, Sándor Levente -, Gedai Botond -

Szabó Attila: "A mérkőzés elején nehezen lendültünk bele, a magasabb szerkezetű lány csapat dominált. Küzdőszellemünk és a hatalmas akaratunkkal folyamatosan megfordítottuk a mérkőzés eredményét, és egy pillanatig sem adtuk fel. Nagy dicséret a 15 játékosomnak, mindenki hozzátett a győzelemhez. Megérdemelten, csapatként nyerünk! Gratulálok a fiúknak!"

Vásárhelyi Kacsák- SZEDEÁK EZÜSTVILLÁMOK 42:49

Szabó Attila: "A második mérkőzésünk rögtön az első után kezdődött. Elfáradtunk, mint fejben, mint fizikailag. Nem tudtunk megfelelően felpörögni. Az ellenfelünk rámenősebb és eredményesebb játékot játszott, mégsem kellet volna sok a kettős győzelemhez.  Az előre eltervezett mozgásokat néhol már sikerült megvalósítani, de sok tanulni valónk van még. A következő fordulóig van időnk helyretenni a feladatokat, és még eredményesebbek leszünk. Mindkét mérkőzésünkön nagyon küzdöttünk, gratulálok minden játékosomnak!"