Kérünk mindenkit, hogy segítsenek nekünk a TAO pénzek megszerzésében!!
Egyesületünk ebből finanszírozza a gyerekekkel kapcsolatos összes kiadását.
Ez a támogató cégnek egy fillérjébe sem kerül, csak jó szándék kérdése.
Bővebben klubunk elnökétől: dr.elekandras@t-online.hu

 

A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége és a világ legismertebb és legjelentősebb kosárlabda ligája, az NBA együttműködési megállapodást kötött. Ennek értelmében az idei tanévben Magyarországon elindult a jr.NBA Hungary League nevű bajnokság 11-12 éves gyerekeknek. Nagy szerencsével és a múltban elért sikereknek köszönhetően bázis iskolánk, a Németh László Gimnázium, Általános Iskola bekerült azon 30 intézmény közé, melynek diákjai részt vehetnek a küzdelmekben. A bajnokság első rendezvényét, az úgynevezett "Draftot" szeptember 23-án tartották Budapesten, a Hősök terén. Itt sorsolták ki, hogy melyik iskola, melyik NBA csapat nevén és mezében fog indulni a megmérettetéseken. A Németh László Gimnázium, Általános Iskola Lebron James korábbi csapatát a Miami Heatet kapta. A budapesti kiránduláson Utasi Gábor testnevelő kíséretében négy kosarasunk, Bácsi Bernát, Csókási Máté, Utasi Zsombor és Zsóri Zsolt vett részt, ahol személyesen találkozhattak a San Antonio Spurs játékosával, Bruce Bowennel is.

A 10 fordulós alapszakasz decemberben kezdődött és egészen áprilisig tart. Az eddigi két mérkőzésen Szabó Attila és Utasi Gábor tanítványai magabiztos játékkal győzték le a Charlotte Hornets (Szeged) és az Atlanta Hawks (Mezőtúr) csapatait, magabiztosan menetelve a konferencia döntő felé.
2017.12.08. Szeged, Weöres Általános Iskola
Charlotte Hornets - Miami Heat 23-86 (4-18,11-18, 4-28, 4-22)
Miami Heat: Zsóri 10, Csókási 7/3, Bacsa 7/3, Wolf 9, Kis V. 8/3, Forrai 10, Gedai 4, Utasi 4, Kádár 6, Bácsi 6, Angyal 17.

2017.12.13. Hódtói Sportcsarnok
Miami Heat - Atlanta Hawks 93-67 (25-10, 25-18, 20-10, 23-18)
Miami Heat: Zsóri 6, Csókási 10, Bacsa 7/3, Wolf 9, Kis V. 17, Nánai 2, Forrai 4, Gedai 14, Utasi 10, Bácsi 4, Angyal 10.

http://www.vasarhelyikosarsuli.hu/index.php/galeria/category/276-2017-12-14-junior-nba

 

Főtámogatók

MMBF

Hmvhely

Hódmezővásárhely

MJV Önkormányzata

Szerencsejáték

Bodrogi Bau

Keress Minket a Facebook-on is

Belépés