A 2021-22-es szezon utolsó hazai meccsén lépett pályára péntek este a Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli: az NB I/B Zöld csoportjának 5. helyért zajló odavágóján a MEAFC-Miskolcot fogadta a csapat a Hódtói Sportcsarnokban.

A miskolciak az alapszakasz 2. helyén végeztek (a Kosársulit otthon 87-67-re, a Hódtóiban 80-77-re verték), ám a rájátszás negyeddöntőjében 3-1-gyel alulmaradtak a Győrrel szemben. A legutóbbi, Békés elleni párharcukat viszont megnyerték, így kerültek össze a KTE-Duna Aszfalt U23-mal szemben veretlenül továbbjutó Kosársulival.

A vásárhelyi együttes eddig 11 győzelmet, 1 döntetlent és 4 vereséget számlált a bajnokságban hazai környezetben, a vége azonban 12-1-4 lett - magabiztos játékkal, a legelső perctől eltekintve végig vezetve jött össze a siker, ráadásul tartalékosan, hiszen Pavlovic és Borbáth sem lépett pályára.

Varga Ákos és Bálint kosarainak, valamint Varga Zalán lepattanóinak köszönhetően a 0-2-re 8-0 volt a válasz a kezdés után, majd nem sokkal később a bizalmat harcias, jó teljesítménnyel megháláló Megyesi is beköszönt. A miskolciakat Pintér, majd Tóth tartotta "életben" az első negyedben, ám Bálint után Kelemen vette át a vezér szerepét a pontok tekintetében, Burko kettesével pedig hatpontos hazai előnnyel zárult a játékrész (22-16).

A második negyed elején Kelemen szórt két triplát, ezzel gyorsan tízre nőtt a különbség (28-18, 13. perc). A vendégek a szezon során többször is mutatott játékuktól messze elmaradtak, csak egyéni villanásokkal tudták tisztes távolságból követni a Kosársulit. Knyur kosara után, 34-24-nél időt kért Váczi Péter, ám a helyzet nem változott, sőt, a szünetre már a tizenötöt súrolta a vásárhelyi vezetés. Varga Ákos kettesére Lajsz válaszolt a 20. percben, kialakítva a 42-29-es félidei állást.

A szünet után 6-0-val indított a Kosársuli, majd a 25. percben, Varga Zalán hárompontosánál kereken húsz volt a két csapat között. Innen gyakorlatilag eldőlt a meccs, és csak az maradt a kérdés, mekkora lesz a különbség a visszavágóra. Ezt jól tudta a Miskolc is, ugyanis Kozák, majd Tóth vezetésével hamar összekapták magukat, Csák két triplájával pedig a 28. percre megfelezték a hátrányukat (57-47). A negyed vége Knyur négy pontjának is köszönhetően a Kosársulié lett, 63-51-ről kezdődhetett a végjáték.

Amelynek elején ismét Bálint vette hátára a csapatot, egy 8-2-es szériával így ismét nagyobb lett a fölény (71-55, 34. perc). Ezek után mindkét fél sokat hibázott, sorra jöttek az eladott labdák és az elpuskázott helyzetek, a gödörből azonban a vásárhelyiek jöttek ki hamarabb Megyesi, majd Varga Zalán palánk alattijának köszönhetően (75-57, 37. perc). A végére érdemben nem változott a különbség, Ragályi kosara állította be a 77-61-es Kosársuli-győzelmet. A meccs legponterősebbje Kelemen lett (17 pont), míg Varga Zalán dupla-dupláig jutott (13 pont, 15 lepattanó).

NB I/B Zöld csoport, az 5. helyért, odavágó:

Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli-MEAFC-Miskolc 77-61 (22-16, 20-13, 21-22, 14-10)

Vezetőedző: Váczi Péter

Utasi Gábor értékelése: "Tartalékosan arattunk magabiztos győzelmet az alapszakasz második helyezettje ellen. Örülök, hogy a mérkőzés nagy részében a srácok megvalósították a megbeszélt taktikát, bizakodóan várjuk a hétfői visszavágót."

A visszavágó, egyben a szezonzáró május 16-án, hétfőn 17:30-kor kezdődik Miskolcon.